• 0917-290-9989
  • info (at) sadafweb . com
خانه » مقالات » ۹ نکته برای انتخاب دامنه ( اسم سایت)

9 نکته برای انتخاب دامنه ( اسم سایت) نکات برتر

۹ نکته برای انتخاب دامنه ( اسم سایت)

انتخاب نام دامنه ( اسم سایت ) مهمترین مرحله در ایجاد هویت آنلاین است . نام سایت شما باید بیانگر کسب و کار شما باشد . نامی که انتخاب میکنید باید با روح و سرزنده باشد همچنین به یاد ماندنی باشد . حال نه نکته مهم جهت انتخاب نام دامنه بهتر برای شما داریم .

۱-    نام دامنه باید با نام شرکت یا برند شما یکی باشد
که اگر سایت برای شرکت یا سازمان شماست حتما نام دامنه ای که انتخاب می کنید با نام برند یا شرکت شما یکی باشد انتخاب این کار یعنی شناسایی نام تجاری شما برای مشتریان شما راحت تر است.
۲- زمینه کار خود را در دامنه ذکر کنید
بهتر است که زمینه کار سایت خود در دامنه به کار ببرید مثلا برای کسی که در زمینه چرم فعالیت دارد خیلی خوب است که  در دامنه خود از اسم فعالیت خود استفاده کند در این صورت اگر کسی با سایت شما آشنایی نداشته باشد با دیدن اسم دامنه می تواند زمینه کاری شما را تشخیص دهد.

۳-  دامنه تا حد امکان کوتاه و به خاطر سپردن آن آسان  باشد
به خاطر سپردن اسم های کوتاه و ساده دامنه راحت تر از اسم های طولانی و سخت است .  اگر کاربری از وبسایت شما راضی باشد به خاطر سپردن اسم دامنه کوتاه و ساده بسیار  برایش راحت است .
۴-  دامنه معنی دار انتخاب کنید
درست است دامنه های کوتاه خوب است اما انتخاب دامنه بی معنی اصلا مناسب نیست .

۵-  از خط فاصله ( – ) در نام دامنه استفاده نکنید
برخی  از اشخاص زمانی که دامنه مورد نظر آنها ثبت شده است اقدام به گرفتن نام دامنه با خط فاصله (-) می کنند که به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود . وجود کاراکتر خط فاصله در نام دامنه باعث سخت تر شدن تایپ دامنه میکند .
۶- کلامتی انتخاب کنید که املای آن آسان است
در نام دامنه از کلماتی استفاده کنید که املا پیچیده ای نداشته باشد و احتمال تایپ شدن اشتباه در آن وجود نداشته باشد مانند کلمه Masoud  که ممکن است Masood هم تایپ شود .

۷-  از ترکیب مناسبی و تلفظ بهتر برای کلمات دامنه استفاده کنید
اگر میخواهید از چند کلمه در دامنه استفاده کنید از دستور زبان فارسی یا انگلیسی پیروی کنید تا به شکل درست و صحیح در کنار یکدیگر قرار گیرند و ترکیب صدا و معنی بهتری دهند.

۸- سعی کنید دامنه ای انتخاب کنید که امکان برند سازی داشته باشد
زمانی که نام دامنه را انتخاب می کنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که پس از مدتی که سایت شما پر بازدید شد بتواند به عنوان یک برند در وب فعالیت کند پس حتما به این امر توجه ویژه ای داشته باشید .
۹- سعی کنید اکثر پسوند های دامنه را ثبت کنید
اگر آدرسی ثبت میکنید اکثر پسوند های آن را ثبت کنید اگر شما دامنه Name.Com را ثبت کردید سعی کنید Name.ir , Name.net , Name.org را نیز ثبت کنید تا زمانی که دامنه شما بین کاربران وجه خوبی پیدا کرد افراد دیگر از نام دامنه شما نتوانند سوء استفاده بکنند .